Chatroulette Ban Açma

chatroulette-ban-kaldirma

Chatroulette ban açma yöntemleri bir taneyle sınırlı değildir. Chatroulette adlı rastgele kameralı chat sitesinin kendine has iki tane ban açma yöntemi vardır. Fakat bu yöntemler biraz uzun zaman aldığı için onları anlatmayıp direkt olarak kesin çözüme ulaşabileceğiniz yönteme geçeceğim. Çünkü diğer iki yöntem gerçekten çok zaman alıyor…
Hemen kesin çözüm vaad eden Chatroulette ban açma yöntemini anlatayım. Öncelikle Firefox, Internet Explorer veya Chrome adlı tarayıcıların hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcının ön belleğini silin. Tarayıcı ön bellekleri genellikle CTRL+SHIFT+DEL kısa yol tuşlarına birlikte basarak silinir fakat kullandığınız tarayıcıda bu kısayol işe yaramıyorsa Araçlar > Seçenekler > Geçmişi Silme gibi yolları takip ederek ön belleği de silmek mümkün.
Ön bellek silme işlemini elle yapamıyorsanız CCleaner tarzı bir program da kullanabilirsiniz. Bu program ücretsiz olduğu için tavsiye derim. Fakat farklı alternatifler de bulabilirsiniz… Program kullanarak veya manuel olarak ön bellek temizleme işlemini yaptıysanız sıra geldi dns ön belleğini boşaltmaya.
Dns ön belleği temizlemek için
Başlat > Çalıştır > cmd
Komutunu yazıp enter’a basıyorsunuz. Karşınıza gelen komut istemi ekranına da
ipconfig /flushdns
komutunu yazmanız yeterli olacak. Yukarıda gördüğünüz “/” işaretinin solunda bir karakter boşluk olduğuna dikkat edin.
İnternet tarayıcınızın ön belleğini ve dns ön belleğini temizledikten sonra yapmanız gereken son işlem IP adresinizin değişmesini sağlamak. Bunun için de çeşitli programlar mevcut. Fakat modem evinizdeyse, hiç programa falan gerek yok. Modemi güç düğmesi sayesinde birkaç saniye kapalı tutup tekrar açtığınız takdirde zaten IP adresiniz değişecektir. Eğer modeme erişim imkanınız yoksa, IP değiştirme programlarını denemeniz şart.
Tüm bu işlemlerden sonra Chatroulette chat’e rahatlıkla girebilirsiniz.